AGM teknolojisi, grafen nano-plateletlerinin endüstriyel üretimi için çığır açan ‘aşağıdan yukarıya’ reaksiyon sürecinin geliştirilmesinden ileri gelmektedir. Agm argesi bunun üzerine eklemeler yaptı ve sürekli olarak yüksek kaliteli ve ölçeklenebilir grafenler için birkaç kanıtlanmış üretim rotası geliştirdi.

Genoble ürün yelpazemiz genelinde, atomik katman sayılarına göre değişen ancak tipik olarak 1-25µm yatay platelet çapı ile 1 ila 10nm arasında kalınlığa sahip grafen nanoplateletler sunuyoruz; bu, 1:1000’e kadar en boy oranları ve 700m2/g’ye kadar yüzey alanları sağlamaktadır.

Doğru birleştirme ile grafen nanoplateletler, yeni ve mevcut endüstriyel sistemlerde mekanik, bariyer, termal, yağlama ve elektrik performansı dâhil olmak üzere bir dizi özelliği önemli ölçüde geliştirme potansiyeline sahiptir.

Grafenin değerinin, kendine özgü özelliklerini dispersiyonlara sağlam bir şekilde aktarma kabiliyetinde yattığına inanıyoruz; bu, özellikle geliştirilmiş özelliklere sahip ürünler yaratıyor ve formülatörlerin grafen ile yenilik yapmasını sağlıyor.

Grafen nanoplateletler, iki boyutlu bir nano parçacıklı yapıdaki grafen katman yığınlarıdır, özellikleri bir dizi fiziksel ve kimyasal faktöre bağlı olarak değişir. Örneğin atomik katman sayısı, platelet yapısı ve morfolojisi, oksijen içeriği ve yanal partikül boyutu; hepsi tamamlanmış sistemdeki grafenin performansını etkiler.

AGM’de, mevcut ve yeni endüstriyel ürünlerde gerçekten olağanüstü performans avantajları sağlayan nanoplateletler geliştirebilmemiz için grafenlerimizin nasıl çalıştığını gerçekten anlamaktan gurur duyuyoruz.  

AGM’nin grafen nanoplateletleri, tutarlı ve ölçeklenebilir olduğu kanıtlanmış ‘aşağıdan yukarıya’ bir süreç kullanılarak üretilir ve tescilli teknolojimiz, çok çeşitli nanoplatelet formatları ve yapıları geliştirmemizi sağlar. 

AGM  grafeni tipik olarak grafitik safsızlıklar, grafen oksit veya geçiş metalleri içermez bu da onu geniş bir uygulama yelpazesi için uygun kılar.

AGM Tipik Grafen Nanoplateletleri

İndirgenmiş Grafen Oksit

Düz plaka benzeri nanoplatelet tipi levhalar, tipik olarak 10-15 atomik katman kalınlığında

Çinko fosfat gibi diğer aktif katkı maddeleriyle sinerji içinde mükemmel bariyer özellikleri

Orta yoğunluk ve yüzey alanı

Tipik olarak dağılımda %10, endüstriyel sistemlere kolayca dâhil edilir.

Grafen Nanoplateletler:

Çok ince, buruşuk levhalar (5-15 atomik katman)

Gelişmiş korozyon önleme sağlayan çok düşük yoğunluk ve yüksek yüzey alanı.

Tipik yükleme seviyeleri, dispersiyonda ağırlıkça %0,5-1, çeşitli standart çözücüler ve reçinelerde katkı maddelerini kolayca kullanabilir.

Nitelik

İndirgenmiş Grafen Oksit Nanoplateletler

Grafen Nanoplateletler

Görünüm

Düşük yoğunluklu siyah toz

Ultra düşük yoğunluklu siyah toz

Karbon İçeriği (%)

85

95

Oksijen İçeriği (%)

15

5

Görünen Yoğunluk (g/cm3)

0.06

0.004

Elektriksel Direnç (Ohm.m)

N/A

V Good

Grafenin heyecan verici performans artırıcı özelliklerinden nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için  İletişime Geçin