Grafenin nanoplatelet formundaki iki boyutlu yapısı, polimer ve kompozit malzemelerin ve uygulamaların mekanik ve fiziksel özelliklerini geliştirmek için özellikle uygun olan çok yüksek performans, yüksek en-boy oranı, yüksek yüzey alanlı malzemelerle sonuçlanır.

Grafen Nanoplateletler nasıl çalışır?

AGM, kullanımı güvenli olan yeni ve mevcut polimer ve kompozit uygulamalara kolayca karıştırılan grafen nanoplatelet dispersiyonları sunmaktan gurur duyar. Ürün yelpazemizde farklı tiplerde grafen nanoplateletler sunuyoruz. Bunlar yüzey morfolojisi, oksijen içeriği ve atomik katman sayısı bakımından farklılık gösterir; ancak tipik olarak 1-25µm yanal platelet çapı ile 1 ila 10 nm arasında bir kalınlığa sahiptirler. Bu, 1:1000’e kadar en-boy oranları ve 700m2/g’ye kadar yüzey alanları sağlar.

Doğru birleştirme ile grafen nanoplateletler, yeni ve mevcut endüstriyel sistemlerde mekanik, bariyer, termal, yağlama ve elektrik performansı dâhil olmak üzere bir dizi özelliği önemli ölçüde geliştirme potansiyeline sahiptir.

Grafen nanoplatelet ile geliştirilmiş kompozit malzemelerin faydaları şunları içerir:

  • Kırılma tokluğu, matris modülü, laminat tabakalar arası kayma mukavemeti ve nihai yorulma performansında önemli artışlar sağlar
  • Sıcak/ıslak çevre koşullandırması altında üstün performans
  • Ek çok işlevli faydalar
  • Olağanüstü düşük yükleme seviyeleri
  • Kapsamlı şirket içi ürün entegrasyonu uzmanlığı

Ürün yelpazemiz, ister standart Genable® ürünlerimizden biri olsun, ister bir polimer matris veya seçtiğiniz kompozit malzemede özelleştirilmiş bir dispersiyon olsun, sizi sisteminiz için en uygun dispersiyona yönlendirmekte rehberlik etmek için tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için Genable® Ürünleri sayfamızı ziyaret ediniz, özelleştirilmiş dağılımımızla ilgili bilgiler Innovation Accelerator’ı ziyaret ediniz.